Hak chirurgiczny Farabeuf – narzędzie chirurgiczne ręczne w kształcie wygiętej litery C wykorzystywane podczas zabiegu chirurgicznego do podtrzymywania krawędzi rany w pozycji otwartej oraz tkanek w głębokich wnękach z dala od pola operacyjnego.
Narzędzie zbudowane z jednej części zakończonej po obu stronach łopatkami. Łopatki są gładkie, tępe oraz zakończone niewielkimi wargami na końcach.
Retraktor Farabeuf chirurgiczny wykorzystywany jest zarówno w medycynie jak i weterynarii.
Parametry haka Farabeufa do ran:
gładkie, tępe łopatki
dwustronny
ręczny
zestaw - 2 sztuki
stal chirurgiczna
wielorazowy
Zalety wykorzystania retraktora Farabeufa
pozwala na ostrożne odchylanie tkanek, narządów oraz mięśni podczas zabiegu w celu uwidocznienia pola operacyjnego
uniwersalne zastosowania w różnych miejscach podczas prowadzania zabiegu
możliwość wielokrotnej dezynfkacji i sterylizacji w autoklawie w 134°
posiada dwuletnią gwarancję producenta
Sklep medyczny Cezal Sp. z o.o. to istniejący od 1949 roku ośrodek kompleksowo zaopatrujący branżę medyczną we wszelkie potrzebne akcesoria i sprzęt medyczny. Po przekształceniu w 1998 roku w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością działamy dalej zaopatrując naszych Klientów w akcesoria medyczne. Choć zmienił się profil własności firmy, to nie zmieniła się jej podstawowa forma działania – nadal zaopatrujemy branżę medyczną w najwyższej klasy produkty medyczne, dostarczamy kompleksowych rozwiązań, bądź realizujemy doraźne potrzeby pacjentów czy klientów indywidualnych. Odbiorcami produktów sklepu medycznego CEZAL są zarówno szpitale, placówki medyczne, jak i lekarze prowadzący indywidualne praktyki lekarskie, personel medyczny (pielęgniarki, położne, salowe), pracownicy Pogotowia Ratunkowego (ratownicy medyczni) oraz Klienci indywidualni, tak związani, jak i nie związani z branżą medyczną. Sklep medyczny CEZAL dociera do całej Polski, zaopatrując klientów w artykuły i sprzęt medyczny.
Cezal to sieć sklepów stacjonarnych rozsianych po całej Polsce – Wrocław, Olsztyn, Warszawa, Białystok, Gdańsk czy Kraków – placówki z logo Cezalu można znaleźć w zasadzie w każdym większym mieście naszego kraju. Nasze oddziały stacjonarne znajdują się na Podlasiu – w przepięknym Białymstoku oraz malowniczych Suwałkach. Tu nasi klienci mogą przyjść i kupić, czy obejrzeć towar na miejscu, skonsultować się z profesjonalnym doradcą i zrobić kompleksowe zakupy. Od 2011 roku rozwijamy z powodzeniem nasz sklep medyczny – dostępny pod adresem www.cezal.pl dzięki któremu docieramy do naszych Klientów z całej Polski. Od lat realizujemy zamówienia dla klientów z branży medycznej z Wrocławia, Katowic, Olsztyna, Łodzi, Poznania, czy Warszawy. Mamy mnóstwo zamówień także z mniejszych miejscowości – jesteśmy dumni z tego, że od ponad 60 lat dostarczmy naszym Klientom najlepsze produkty medyczne, dbając jednocześnie o najwyższą jakość usług. Bardzo często Klienci, którzy trafili do nas poprzez internetowy sklep medyczny, realizują zakupy w którymś ze sklepów stacjonarnych, bo wolą przed zakupem przymierzyć ubrania medyczne, bądź dopasować odpowiednie obuwie medyczne. Zachęcamy do tego przypominając, że nasze placówki mieszczą się w Białymstoku i Suwałkach.